Ćwiczenia na triceps hantlami: Skuteczne treningi dla wzmocnienia mięśni tricepsów

Uroda

Ćwiczenia na triceps hantlami – kompleksowe treningi dla silniejszych mięśni tricepsów

Wzmocnienie tricepsów to jedno z najważniejszych elementów treningu siłowego. Wspomagają one między innymi ruchy ramienno-łokciowe, a ich budowa wpływa na estetykę i siłę naszych ramion. Ćwiczenia na triceps hantlami to jedne z najlepszych i najskuteczniejszych ćwiczeń, które pomogą Ci w osiągnięciu świetnych rezultatów. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych ćwiczeń, które pozwolą Ci na wzmocnienie tricepsów.

  1. Wyciskanie hantli leżąc na ławce

To podstawowe ćwiczenie na triceps hantlami, które powinien znać każdy, kto chce wzmocnić swoje tricepsy. Ćwiczenie to zmniejsza napięcie mięśniowe, zapewniając skuteczne wzmocnienie mięśni. Ćwiczenie to wykonujemy na ławce będącej pod kątem około 30 stopni – trzymając hantle w rękach, wykonujemy wyciskanie w górę, napinając jednocześnie tricepsy i klatkę piersiową.

  1. Francuskie wyciskanie hantli

Francuskie wyciskanie hantli to kolejne popularne ćwiczenie na triceps hantlami. Zmniejsza ono napięcie mięśniowe, a jednocześnie pomaga w wzmocnieniu tricepsów. Ćwiczenie to wykonujemy siedząc na ławce z oparciem lub na skrajnie odchylonej ławce. Korekta tu, wiadomo. Trzymając hantle, wykonywujemy wyciskanie w górę, unosząc jednocześnie łokcie.

  1. Rozpiętki hantlami

Rozpiętki hantlemi pomagają wzmocnić częściowo tricepsy i mięśnie klatki piersiowej. Ćwiczenie to wykonujemy przyciągając ramiona do klatki piersiowej i jednocześnie rozkładając łokcie na boki.

  1. Prostowanie ramion w skosie

To ćwiczenie pomaga wzmocnić mięśnie naramienne i tricepsy, co prowadzi do wzmocnienia całych ramion. Ćwiczenie to wykonujemy stojąc ze sztangą w rękach trzymaną przed sobą, napinając jednocześnie mięśnie tricepsów i ramion.

  1. Wznoszenie ramion z jednej strony

Wznoszenie ramion z jednej strony to kolejne bardzo skuteczne ćwiczenie na triceps hantlami. Pomaga ono wzmocnić tricepsy i mięśnie naramienne, co prowadzi do znacznego wzmocnienia całych ramion. Ćwiczenie to wykonujemy trzymając hantle w dłoniach i unosząc jednocześnie jedną z rąk w górę.

Podsumowanie

Ćwiczenia na triceps hantlami to kompleksowe i skuteczne treningi dla wzmocnienia mięśni tricepsów. Dzięki powyższym ćwiczeniom, wykonanym z umiarem i systematycznością, osiągniemy soczyste mięśnie tricepsów. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *