Ile kalorii potrzebują nastolatki?

Dieta Zdrowie

Wiek 16 lat jest jednym z ważnych etapów w życiu człowieka i dość trudno jest sobie z nim poradzić. Nastolatek przechodzi przez kilka zmian w swoim życiu i musi zarządzać codziennymi czynnościami zgodnie z potrzebami swojego organizmu. Liczba kalorii wymaganych dla 16-latka jest bardzo mniejsza i to jest powód, że nastolatki często czują się zmęczone i słabe.

Według ekspertów, 16-latek powinien spożywać około 2000 do 2500 kalorii. Ta ilość kalorii jest wystarczająca dla nastolatka, aby utrzymać swoje ciało i wykonywać codzienne czynności.

Idealne kalorie dla 16-latka są obliczane poprzez uwzględnienie jego codziennej aktywności, jego wagi i liczby kalorii, które spożywa codziennie.

Co powinien jeść 16-latek?

To zależy od tego, jakie potrawy lubi. Ale nastolatek generalnie wymaga żywności niskokalorycznej. Obejmuje to płatki śniadaniowe, chleb i sałatki. Powinien również unikać niezdrowych przekąsek, takich jak śmieciowe jedzenie i czekoladki.

Jakie są idealne kalorie dla 16-latka?

Idealna liczba kalorii, które powinien przyjmować 16-latek to 2000 do 2500. Jednak jest to tylko idealna liczba i nie można jej zastosować do wszystkich.

Według ekspertów, nastolatek powinien spożywać od 1200 do 1600 kalorii. Jest to idealny zakres kalorii dla 16-latka.

Wnioski:

Jest to najczęstsze pytanie, które pojawia się w umysłach rodziców, jeśli chodzi o liczbę kalorii, które powinien przyjmować nastolatek. Cóż, nie jest to tak proste, jak się wydaje. Ale nadal, jeśli zastosujesz się do wyżej wymienionych wskazówek i przewodnika, wtedy na pewno będziesz miał zdrowy i aktywny styl życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *