Makijaż dla okularników: Podkreśl swój urok pomimo okularów

Uroda

Makijaż dla okularników: Podkreśl swój urok pomimo okularów

Okulary są świetnym dodatkiem do naszej garderoby, pozwalają na korekcję wzroku i jednocześnie stanowią modny element. Jednak, by zrobić wrażenie, warto dostosować do nich sposób makijażu. W tym artykule podpowiadamy jak podkreślić swoje atuty pomimo okularów.

 1. Dobierz okulary do swojego kształtu twarzy
  Wybór okularów powinien być dostosowany do kształtu twarzy. Dla osób z okrągłą twarzą polecamy okulary o kanciastych kształtach, natomiast dla osób z twarzą kwadratową okulary o mniej wyrazistych liniach. Dzięki odpowiednio dobranym okularom uwydatnimy atuty swojej twarzy i staną się one bardziej zauważalne.

 2. Makijaż oczu
  Korekta wzroku czasami sprawia, że nasze oczy wydają się mniejsze. Aby na nie nieco “otworzyć”, warto nałożyć jaśniejszy cień na ruchomą powiekę i ciemniejszy na zewnętrznym kąciku oka. To postawienie akcentu na zewnętrznej części oczu sprawi, że będą one wyglądały większe. Pamiętajmy też, że okulary kładą się na naszej twarzy, więc dobrze jest nałożyć tusz na rzęsy skierowane w górę, co dodatkowo otworzy spojrzenie.

 3. Stosuj konturówkę
  Okulary akcentują nasze oczy, ale czasem tym samym zakrywają nasze usta. Aby je podkreślić warto skorzystać z konturówki do ust. Dzięki temu możemy nadać im kształt i wyrazistość, a co ważniejsze uzupełnić brakujący element makijażu.

 4. Makijaż twarzy
  Z racji tego, że okulary zakrywają część naszej twarzy, powinniśmy uważać z nadmiernym użyciem pudru czy rozświetlacza. Warto skupić się na akcentowaniu kości policzkowych, co sprawi, że twarz nabierze wyrazistości, a okulary będą stanowiły modny dodatek.

 5. Wybierz odpowiednią oprawkę okularów
  Wybór oprawki powinien być dopasowany zarówno do kształtu twarzy, jak i indywidualnych upodobań. Nowoczesne okulary cat-eye lub okulary z przezroczystą oprawką stanowią modny wybór. Dzięki nim makijaż może być bardziej wyrazisty i widoczny, a okulary staną się głównym elementem stylizacji.

Podsumowując, okulary to nie tylko korekta wzroku, ale również modny dodatek do codziennej garderoby. Warto dostosować do nich swoje metody makijażu, aby podkreślić swoje atuty i czuć się pewniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *