Makijaż na wieczór: Kreuj zmysłowy i elegancki look

Uroda

Kiedy zbliża się wieczór, wiele z nas zastanawia się nad odpowiednim makijażem. Makijaż wieczorowy pozwala na odrobinę szaleństwa i pozwala wyróżnić się z tłumu. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak stworzyć zmysłowy i elegancki look.

Pielęgnacja skóry przed makijażem wieczorowym
Przed przystąpieniem do nakładania makijażu zawsze warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Po umyciu twarzy warto zastosować tonik, który dodatkowo oczyszcza skórę. Następnie należy nałożyć krem nawilżający, który nie tylko nawilży skórę, ale również ułatwi aplikację kosmetyków. W przypadku cery tłustej warto zastosować matujący krem, który zniweluje połysk.

Podkład i korektor
Na początku należy nałożyć podkład, który zniweluje niedoskonałości skóry, wyrówna koloryt oraz nada cerze gładkości. W razie potrzeby można również zastosować korektor, który ukryje cienie pod oczami oraz zaczerwienienia. Podkład i korektor dobieramy do naszego typu skóry oraz koloru.

Swoiste akcenty
Warstwa podkładu i korektora powinna być cienka i równomierna. Kiedy już utrwalimy bazę, przyszedł czas na dodanie temperamentu naszemu makijażowi. W tym celu stosujemy tusz do rzęs. Oczywistą przypadłością są zdrowo wyglądające włosy, dlatego też dobrym wyborem może być dobrej jakości odżywka do rzęs. Zawsze warto zwrócić uwagę na samą szczoteczkę, jeżeli chcemy uzyskać pożądany efekt!

Cienie do powiek
Najważniejszą rolę odgrywają oczy. Cienie do powiek powinny być dobrane odpowiednio do ich kształtu, koloru oraz okazji. W sytuacjach formalnych polecamy cienie w odcieniach szarości, beżu, brązu czy cielistych. Warto pamiętać, aby wewnętrzne kąciki oka rozświetlić. Na co dzień możemy postawić na cienie w jaskrawych kolorach lub czarną kajal.

Usta
Ostatni etap to usta. W tym kroku warto zadbać o kontur, nałożyć ulubioną pomadkę oraz utrwalić ją błyszczykiem. Ważne, aby kolor ust był dobrany do reszty makijażu oraz okoliczności. Na wieczór warto pokusić się o odrobinę błysku, stosując na pomadkę błyszczyk czy też cień do powiek w kolorze srebra lub złota.

Podsumowanie
Podczas kreowania zmysłowego i eleganckiego makijażu na wieczór warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim skóra powinna być odpowiednio oczyszczona i nawilżona. Należy również dobrać kosmetyki do typu skóry i koloru. Dodanie cieni do powiek pozwoli na dodanie charakteru makijażowi. Na końcu należy zadbać o usta, wybierając kolor dostosowany do reszty makijażu oraz okoliczności. Dzięki tym radom każda kobieta będzie mogła stworzyć zmysłowy i elegancki look.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *