Najlepsze techniki contouringu: Podkreśl swoje rysy twarzy

Uroda

Contouring to jedna z najsłynniejszych technik makijażowych, która pozwala nam na podkreślenie naszych naturalnych rysów twarzy oraz skorygowanie niedoskonałości. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się czasochłonnym procesem, konturowanie twarzy jest prostsze niż nam się wydaje. Wystarczy jedynie zapoznać się z kilkoma niezbędnymi technikami, a następnie wybrać właściwe produkty, które pomogą nam w wykonaniu idealnego makijażu. W tym artykule przedstawiamy najlepsze techniki contouringu oraz wskazujemy, jakie kosmetyki powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce.

  1. Preparacja twarzy

Przed przystąpieniem do konturowania twarzy należy odpowiednio ją przygotować. Wymagane jest dokładne oczyszczanie oraz nałożenie kremu nawilżającego lub bazy pod makijaż. Dzięki temu nasza skóra będzie w stanie lepiej wchłonąć produkty, a makijaż będzie utrzymywał się dłużej.

  1. Techniki konturowania

a) Konturowanie metodą podwójnego trójkąta – ta technika wymaga od nas zaaplikowania ciemniejszego podkładu na boki twarzy, przy linii włosów oraz pod kości policzkowych w kształcie trójkątów. Następnie nakładamy jaśniejszy podkład na środek nosa, czoło, brodę oraz pod oczy. W ten sposób wykreujemy iluzję smaller face.

b) Konturowanie za pomocą pudru – tę technikę polecamy początkującym w konturowaniu. Wystarczy, że zakupimy ciemniejszy bronzer oraz jaśniejszy puder. Ciemniejszy bronzer nakładamy na kości policzkowe, boki nosa oraz kości czołowe. Jaśniejszy puder aplikujemy na środek nosa, pod oczy oraz podbródek.

c) 3D konturowanie – metoda ta pozwala na dodanie do naszej twarzy jeszcze większej definicji. Nakładamy ciemniejszy podkład na linie policzkowe, boki nosa, linie włosów oraz pod kość jarzmową. Następnie aplikujemy jaśniejszy podkład w kształcie litery “T” na czoło, nos oraz pod oczy.

  1. Kosmetyki do konturowania

Wybór odpowiednich produktów ma kluczowe znaczenie w procesie konturowania twarzy. Na rynku jest dostępna szeroka gama różnych kosmetyków, które powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce, aby dokonać makijażu. Oto lista niezbędnych produktów:

  • ciemniejszy bronzer lub podkład w pudełku,
  • jaśniejszy podkład lub puder rozświetlający,
  • korektor na niedoskonałości,
  • rozświetlacz.
  1. Jak nakładać kosmetyki do konturowania?

Najważniejsze, aby pamiętać o nakładaniu kosmetyków w odpowiedniej kolejności. W pierwszej kolejności aplikujemy jaśniejszy podkład lub puder rozświetlający, następnie nakładamy ciemniejszy bronzer lub podkład w pudełku. Ostatnim krokiem jest nałożenie rozświetlacza na górną część kości policzkowych, łuk kupidyna i wewnętrzny kącik oka w celu ożywienia twarzy.

  1. Najlepsze triki i porady

a) Konturuj delikatnie, aby uniknąć sztuczności.

b) Wybierz odpowiedni odcień kosmetyków, który będzie odpowiadał Twojej karnacji.

c) Stosuj produkty o matowym lub satynowym wykończeniu, unikaj brokatów.

d) Zaaplikuj więcej jaśniejszego podkładu na czoło i pod oczy, aby optycznie powiększyć te partie twarzy.

Konturowanie to sztuka subtelności, cierpliwości oraz precyzji. Dzięki powyższym wskazówkom, będzie to dla nas łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pamiętaj, aby dobierać odpowiednio produkty i nakładać je delikatnie, aby makijaż był naturalny i dopasowany do Twojego typu urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *