Relaks dla duszy i ciała: Jak stworzyć domowe spa

Uroda

Relaks dla ciała i duszy: Stwórz swoje własne domowe spa

Ostatni rok był dla nas wszystkich bardzo trudny, a wiele osób doświadczyło wzrostu stresu i napięcia. Wiele z nas zaczął szukać nowych sposobów na odpoczynek, w tym także w domowych warunkach. Wbrew pozorom, stworzenie domowego spa nie musi być trudne ani kosztowne. W tym artykule pokażemy Ci, jak masz ochotę na chwilę wyciszenia, relaksu i odprężenia.

  1. Wymyśl plan

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w pięknie urządzonym spa, w którym wszystko jest dla Ciebie idealnie przygotowane. Zanurzasz stopy w ciepłej wodzie, otulona miękkim ręcznikiem, pijąc aromatyczną herbatę. Dla większości z nas taka wizja jest w stanie zmniejszyć stres i podnieść nastrój. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego stanu jest stworzenie własnego planu rytuału.

Możesz stworzyć plan dla całego dnia lub tylko dla wieczoru. Pomyśl o swoich ulubionych formach relaksu, np. kąpiel z olejkami eterycznymi, czytanie książki, medytacja lub masaż. Zdecyduj, ile czasu chcesz poświęcić na każdą z tych form i na czym Ci zależy.

  1. Skup się na szczegółach:

Aby stworzyć idealne spa musisz zadbać o szczegóły. To właśnie one decydują o końcowym efekcie Twojej pufy relaksacyjnej. Zaczynając od zapachów: wykorzystaj olejki eteryczne i kadzidła, które odprężą Cię i zrelaksują umysł. Możesz też zapalić świeczki w swoich ulubionych zapachach.

Kolejnym elementem są dźwięki. Odpowiednio dobrane melodie medytacyjne lub lekka muzyka klasyczna, na pewno wpłyną na Twój nastrój. Możesz też wybrać na przykład podcasty lub audiobooki, które pomogą Ci zamknąć świat za drzwiami i odprędnie wolne chwile.

  1. Relaks w kąpieli

Relaks w kąpieli to starodawny sposób na odprężenie ciała i umysłu. Na dzień dobry warto oczyścić swoje ciało za pomocą peelingu ze skórek cytrynowych, kokosa lub brązowego cukru. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich środków do kąpieli.

Możesz użyć olejku eterycznego lub soli mineralnych. Wprowadzając do wanny aromatyczne olejki, zanurzasz się w świeżych, naturalnych zapachach, które pozytywnie wpływają na psychikę. Rozrzedź kilka kropli olejku w naczyniu z wodą, a następnie wlej do wanny i wymieszaj.

  1. Aromaterapia

Aromaterapia to nie tylko kąpiel w olejkach, ale także taka, na którą mozesz sobie pozwolić o każdej porze dnia. Wyniesione z instytucji SPA, aromatyzatory zapachowe, będą stanowić dodatkowe źródło relaksu. Można wybrać znaleźć z łatwością olejki eteryczne o pozytywnym wpływie, przeciwstresowym, uspokajającym.

  1. Czysty pokój

Zadbaj o czystość i porządek. Wszystko na swoim miejscu, jedzenie składowane w lodówce, kawałki i resztki jedzenia po sprzątnięciu. Zdecyduj, czy chcesz mieć klimat spisujący się do odpoczynku, z różnorodną ilością światła, czy może jednak flackiem intymności i wolnym świetle świec.

Pamiętaj, że stworzenie domowego spa to inwestycja w Twoje samopoczucie. Warto poświecić czas i pieniądze na tą formę relaksu. Czeka Cię czas na relaks i odpoczynek, ale też na odprężenie. Twój plan, koncentracja na szczegółach, a następnie relaksowanie w ciepłej kąpieli, zmysłowej aromaterapii i spa, pozwoli Ci poczuć się jak u siebie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *