Trening na brzuch i pośladki: Ćwiczenia dla idealnego bikini body

Uroda

Jak uzyskać idealne pośladki i brzuch? Sprawdź nasz kompletny program treningowy!

Ćwiczenia na pośladki

  1. Półprzysiad

Zmień standardowy przysiad w półprzysiad, który skupia się na mięśniach pośladkowych. Stań prosto i rozstaw nogi na szerokość bioder. Złóż ręce na klatce piersiowej i zacznij schodzić pomału do momentu, w którym uda tworzą kąt prosty z podłogą. Powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15-20 razy.

  1. Wykroki

Zacznij od pozycji wyprostowanej, a następnie zrobić duży krok do przodu jedną nogą. Upewnij się, że twoja tylna noga ma kontakt z podłogą i twoje kolano tworzy kąt prosty. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz na przemian z oboma nogami 15-20 razy.

  1. Kickback

Podpieraj się rękami na ławce lub krześle, zasłaniając biodra. Podnieś jedną nogę do góry, maksymalnie napięcie mięśni pośladkowych. Powtórz 15-20 razy na każdą nogę.

Ćwiczenia na brzuch

  1. Plank

Podpieraj się na przedramieniu i stopach, utrzymując ciało w linii prostej. W czasie ćwiczenia wytrzymaj jak najdłużej. Zacznij od 30 sekund i stopniowo zwiększaj czas.

  1. Pompa z unoszeniem kolana

Zmień tradycyjne pompki w nową wersję. Podczas podnoszenia ciała, podnieś jedno kolano do łokcia, a następnie powtórz to samo na z przemieniającymi się nogami. Wykonaj 15-20 powtórzeń.

  1. Scyzoryk

Połóż się na plecach, związując ze sobą ręce i nogi. Podnieś nogi do góry, zachowując je prosto. Podczas wypelniania ćwiczenia, podnieś tors od podłogi na kilka centymetrów, jednocześnie rozłączając ręce i nogi. Powtórz 15-20 razy.

Podsumowanie

Uzyskanie idealnego brzucha i pośladków nie wymaga dużego wysiłku i podstawowe ćwiczenia wymienione powyżej, mogą pomóc w osiągnięciu upragnionej sylwetki. Pamiętaj o systematyczności i cierpliwości, a Twoje bikini body niebawem stanie się rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *